Anne&Bebek

Her Yaş Çocuk Grubuna Yönelik Aktivite Önerileri

cocuk-grubuna-yonelik-aktivite-onerileri

Çocuğunuzla birlikte vakit geçirmeniz çocuğunuzun gelişimi için oldukça önemli. Ebeveynlerin evde çocukları ile kaliteli vakit geçirmeleri gereklidir. Ebeveynler birden fazla çocuğa sahiplerse tüm çocuklarının katılabileceği aktivite bulma konusunda zorlanmaktadırlar. Bu durumda her yaş çocuk grubuna yönelik aktivite önerileri edinmeye ihtiyaç duymaktadırlar. Her yaş grubu çocuk için evde yapılacak farklı aktiviteler mevcuttur. Aynı zamanda bu aktiviteleri tek bir çocukla yapabileceğiniz gibi birden fazla çocuğunuz varsa hep beraber de yapabilirsiniz. Ayrıca bahsedeceğimiz aktiviteler her evde yapılabilecek ve ekstra maliyet gerektirmeyen aktivitelerdir. Ebeveynlerin çocukları ile kaliteli vakit geçirmelerine olanak sağlayacak aktivite önerilerimizi şu şekilde sıralayabiliriz.

Her Yaş Çocuk Grubuna Yönelik Mutfak Aktiviteleri

Çocuklar mutfakta zaman geçirmekten hoşlanmaktadır. Mutfakta geçirilecek zaman onlar için hem öğretici hem de eğlenceli olacaktır. Çocuğunuzla kek, puding, pasta ya da kurabiye yapabilirsiniz. Onların kek çırpmasına, meyve salatası yapmasına, puding karıştırmasına, kurabiyeye şekil vermesine veya pasta süslemesine izin verebilirsiniz. Yapacağınız bu aktiviteler onların motor gelişimleri için oldukça faydalı olacaktır. Çocuklarınızın bu aktiviteler sayesinde çok eğlendiklerini göreceksiniz. Ayrıca bu aktiviteler her yaştaki çocukların ilgisini çekecek aktivitelerdir.

Her Yaş Çocuk İçin Resim Yapma Aktiviteleri

Her yaştaki çocuğa uygun bir diğer aktivite resim yapmaktır. Çocuğunuzla resim yapabilirsiniz. Renkli boya kalemleri, sulu boyalar onların ilgisini çekecektir. Ayrıca resim aktiviteleri onların hayal güçlerini de geliştirecek aktivitelerdir. Resim aktivitesini bir koliden araba ya da ev yaparak daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Yaptığınız ev ya da arabayı çocuğunuzun boyamasını isteyebilirsiniz. Bu aktivite onlar için oldukça ilgi çekici ve eğlenceli olacaktır.

Her Yaş Çocuk İçin Kukla Yapma ve Oynatma Aktiviteleri

Kuklalar her yaştaki çocuğun ilgisini çeken oyuncaklardır. Çocuğunuzla birlikte plastik tabaklardan, renkli çoraplardan, havlulardan ya da kaşıklardan renkli kuklalar yapabilirsiniz. Birlikte kukla yapmak onlar için de ilginç ve eğlenceli olacaktır. Kuklalarınız için birlikte isim bulabilirsiniz. Daha sonra kanepe ya da koltuğun arkasına saklanarak kuklanızı konuşturabilirsiniz. Bu aktivite onların zihinsel, motor ve dil becerilerini geliştirecektir. Aynı zamanda hayal güçlerini geliştirmeleri için de oldukça faydalı olacaktır.

Bebekli Dünya
Leave a Comment