Adım Adım Hamilelik

Gebelik Testi Yanlış Çıkar mı?

gebelik-testinin-yanlis-cikma-olasiligi-nedir

Hamilelik testi hamileliği kontrol etmenin bir yoludur: İlgili bazı progesteronun idrarla yükselip yükselmediği kontrol edilir ve testten sonra negatif mi yoksa pozitif mi olduğuna göre hamile olup olmadığınız kontrol edilmektedir. İdrar gebelik testi, idrarın belirli bir koryonik gonadotropin içerip içermediğini tespit ederek Gebelik testi yanlış çıkar mı? bilinmez ancak istisnai durumlar bulunmaktadır. Gebeliğin kesin olup olmadığını belirlemek için yapılan “erken gebelik” testi olarak da bilinen bazı uygulamalardan bir tanesidir.

İdrar Yolu İle Test

Bir kadın hamile kaldıktan sonra, döllenmiş yumurta implante edildikten sonra genellikle birkaç gün beklemek zorunda kalmaktadır. Kadın vücudunda daha sonra yeni bir hormon üretilir. Bu hormon idrar yoluyla gebelik testi şeritleriyle test edilebilir. Hamile olmayan kadınlar negatiftir test bandında bir çizgi görünür eğer kadın hamile ise pozitiftir ve test bandında iki çizgi görülmektedir. Kan idrar testlerinden daha kesin ve hassastır ve genellikle döllenmeden 8-9 gün sonra tespit edilmektedir.

Test Yanlış Çıkar mı?

Birçok erken hamilelik testi kadınların normal adet kanamasının bir gününü kaybettikten sonra hamilelik testlerini yapabileceğini göstermesine rağmen, aslında tüm gebelerin aynı oranda ve aynı miktarda hCG hormonu yaydıkları görülmemektedir. Kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Erken idrar testi yapılır ve verilen negatif reaksiyon yanlış olabilmektedir. Böylece gebelik testi yanlış çıkmaktadır. Erken hamilelik testi stripleri ve hamilelik testi, hamileliği sadece hamilelik taramasında ilk adım olarak kullanılabilir. Tanı yöntemi olarak kullanılamaz.

Kesin Sonuç Nasıl Bulunur

Yanlış gebelikten kaçınmak ve fetüsün sağlıklı gelişmesini sağlamak için, daha fazla incelemesi için hastaneye gidilmelidir. Genel olarak gebeliğin erken evresinde, kadınlar baş dönmesi, bulantı, uyuşukluk ve meme büyümesi gibi bir dizi erken hamilelik reaksiyonuna girecek ve genel olarak hamilelikten 10 ila 14 gün sonra ortaya çıkacak ve üç ay sonra kaybolacaktır. Bu nedenle, eğer kadınlar yukarıdaki belirtilere sahiplerse, hamileliği test etmek için erken gebelik testi striplerini ve hamilelik test çubuklarını kullanabilirler. Hamilelik testleri kullanımı çok yaygındır. Ancak olumsuz sonuçları bulunmaktadır. En önemli olumsuz sonucu her kadında olduğu gibi hayal kırıklığıdır.

Bebekli Dünya
Leave a Comment