Anne&Bebek

Bebekli Dünyanız Partnerinizle İlişkinizi Nasıl Etkiliyor

bebek-iliskinizi-nasil-etkiliyor

Çocuk yapmanız planlı olsa bile yeni hayatınıza hazırlıklı olmalısınız. Özellikle de çocuk yapmak kadınlar için en büyük değişimlerden birisi. İlk değişiminizi fiziksel olarak daha sonra dünyaya bakış açınız ve partnerinizle olan ilişkilerinizde değişimler olacak. Anne kadar baba da değişimlere uğrayacak. İkiniz de artık uykunuzu, gelirinizi, ailenizi, zamanınızı, arkadaşlarınızı, hayattaki rolünüzü çocuğunuzla paylaşacaksınız. Yaşamınıza çocuğu katmak büyük değişimler getirecektir. Bu mükemmel olay beraberinde küçük yorgunluklar getirse de anne-baba ve çocuk için keyifli hale getirmek de yine sizin elinizde. Bebekli dünyanız partnerinizle ilişkinizi nasıl etkiliyor

Anne ve Babadaki Psikolojik Etkiler

Bebeğin doğumu elbette her anne babayı olumlu etkileyecek bir olaydır. Ancak zaman zaman bebek bakımının zorluğu, olumlu duygular yaşanırken yerini kızgınlığa bırakabilir. Bu duygu değişimleri özellikle annede sıklıkla görülecektir. Anne bir gün kendisini işine, arkadaşlarına uzak hissederken ertesi gün oldukça sıcak davranışlar sergileyebilir. Bir pembe yaşam tablosu yaşamak isteyen anne babaların doğum sonrasında hayatlarındaki değişikliklere kendilerini hazırlaması oluşabilecek sorunların daha kolay halledilmesine yardımcı olacak.

Doğum Sonrası Cinsel Yaşamda Değişiklikler Oluyor Mu?

Hamilelik sonrası cinsel duyguların oluşumu bazı kadınlarda etki gösterirken bazı kadınları etkilemez. Hamilelik sonrasında vücutta oluşacak olan değişimlerle birlikte kadının bazı bölgelerinin hamilelik öncesine göre daha fazla ya da daha az duyarlı hale getirir. Bazı kadınlar doğum sonrası cinsel isteklerini biraz kaybedebilir ya da ilişki anında çeşitli acılar hissedebilir. Bu durum cinsel isteğin azalmasının yanında bebeğin güvenliğiyle de ilgili endişelerin ortaya çıkmasına da sebep olabiliyor. Dolayısıyla bu konu hakkında uzman hekimlere gidilmesini tavsiye ediyorum.

Çiftlerin Birbirine Olan Duyguları

Doğum sonrası çiftler birbirleriyle oldukça iniş çıkışlar yaşayabilir. Doğum sonrasında eşime bir kez daha aşık oldum, bebekten sonra ilişkimiz oldukça olumlu sonuçlar verdi ya da tam tersi ona çok kızgınım beni hiç anlamıyor, bütün gün bebeğe bakmanın zorluğunu bilmiyor gibi cümleleri aynı zaman diliminde kullandığınızı fark edeceksiniz.

Bebekli Dünya
Leave a Comment